Prečo by mal mať každý podnikateľ svoju webstránku?

Žijeme v digitálnej ére, kde sa podnikatelia každý deň snažia ľuďom uľahčiť život a vykonávať všetko ľahšie a rýchlejšie z pohodlia domova prostredníctvom internetu. Jedlo? Odvoz? Ubytovanie? Vygooglim! Každoročne vzniká množstvo startupov, ktoré náš svet prostredníctvom svojich online funkcií posúvajú ďalej.

Nie každý však chce svojim nápadom zmeniť svet. Každoročne vzniká i množstvo malých živností zameraných na tradičnejšie remeslá s 2-3 zamestnancami a produktom, ktorý nepredávajú online. Potrebujú aj oni svoju webstránku?

Je to dobrá otázka, ktorú si na začiatku svojho podnikania položí každý jeden živnostník. A odpoveď je taká istá, aká by bola pred 15 rokmi. 15 rokov dozadu na začiatku 21. storočia ešte nikto nevedel s istotou povedať aká bude budúcnosť online. Budúcnosť sa však už vtedy nachádzala práve za 3 čarovnými písmenkami – www.

podnikanie

foto: startupstockphotos.com

Takže mal by mať Váš podnikateľský zámer webstránku, hoci je to malý podnik a predáva produkt alebo poskytuje služby, ktoré sa podľa Vás nedajú predávať online? Odpoveď by bola taká istá ako pred 15. rokmi – ÁNO. Jednoznačne, bez akýchkoľvek pochybností.

Nebuďte taký rýchly so svojim presvedčením, že váš produkt alebo služba sa nedokáže predávať cez internet. V súčasnosti je len veľmi málo vecí, ktoré sa nedajú predávať online. Viac ako 1,6 miliardy  ľudí nakupuje online, pričom Slováci minulý rok minuli v e-shopoch viac ako 700 miliónov eur a na Slovensku je počet e-shopov už viac ako 8000! Ľudia nakupujú online všetko, od kníh po počítače, autá, nehnuteľnosti, služby ako geodetické práce, murárske práce, maľovanie, či dokonca upratovanie. Pokiaľ si to dokážete predstaviť, niekto už nájde spôsob ako to predať online.

e-shop

foto: wikimedia.org

Tento článok by Vás mal motivovať k rozhodnutiu, že na webe by ste sa mali aspoň základne prezentovať pred zákazníkmi, potenciálnymi zamestnancami, obchodnými partnermi a možno i investormi, ktorí sa môžu rýchlo a ľahko dozvedieť viac o vašom podniku alebo produkte, ktorý ponúkate.

Ako každý podnikateľ vie, marketing je to hlavné, čo predáva. Webstránku si dokážete vytvoriť za 5 minút. Profesionálna webstránka, ktorá bude vnímaná seriózne však vyžaduje investíciu času a peňazí. Dobré SEO zabezpečí, že potenciálny zákazník klikne z výsledkov vyhľadávania Google na vašu stránku ako prvú. Dobrá stratégia na sociálnych sieťach zabezpečí „páči sa mi to“ a požadovaný preklik. Kvalitne spracovaný obsah zas ľudí presvedčí o tom, že našli to, čo potrebovali. Prvý dojem je len jeden a dobrá mienka o Vašej firme sa dokáže šíriť veľmi rýchlo. Nemáte nijakú webstránku, dokonca ani len na Facebooku? Strácate voči svojim konkurentom, ktorí majú oboje.

Podnikanie online

foto: startupstockphotos.com

Nezáleží na tom, či zamestnávate 2 alebo 2000 ľudí, pokiaľ dokážete splniť všetko tak kvalitne, ako to na internete podávate, ľudia k Vám budú chodiť nakupovať, poprípade objednajú online. Webstránka je dôležitou súčasťou Vášho podnikania. Reťaz je len totiž taká silná, ako jej najslabší článok. Preto už ďalej neváhajte a vstúpte s nami do sveta ONLINE.

logo