Základné info

WordPress patrí medzi najobľúbenejšie redakčné systémy na celom svete. S veľkou slávou dosť často prichádza aj veľká zodpovednosť, WordPress pritom nie je výnimkou.
Jeho veľkej popularite sa tešia nielen samotní používatelia, ale aj čoraz viac útočníci. Tí majú zvyčajne rôzne zámery.

95 percentám záškodníkov ide hlavne o zárobky, tie dosahujú nasadením rôznych reklám, či skriptov, ktoré na pozadí ťažia Monero, či iné kryptomeny.

Zvyšných 5 percent je zvyčajne Vaša konkurencia, či akýsi script kiddie. Táto skupina záškodníkov sa špecializuje na to, aby znefunkčnila Vašu webstránku, či použitím rôznych trikov odstránila Váš web z výsledkov vyhľadávania.

Ako vyzerá taká zavírená/hacknutá webstránka?

Keďže sa útočníci snažia skryť fakt, že parazitujú na Vašej stránke, tak si ničoho všimnúť ani nemusíte. Predstavte si, že máte blog, či e-shop, zvyčajne idete priamo do administrácie, kde si všetko spravujete a stránku prehliadate ako prihlásený používateľ. To útočníci tušia a preto sa reklamy, či skripty zobrazujú len neprihláseným používateľom, čím sú postihnutí Vaši čitatelia, resp. zákazníci. Na stránke sa nemusí udiať žiadna zmena, stačí že sa začnú otvárať napr. reklamy…

Ako sa útočníci zmocnia mojej webstránky?

Ak si myslíte že princíp útoku je že si pár jedincov povie „A teraz zaútočíme na túto stránku a zobrazíme na nej reklamy!“, tak dovoľte, aby sme Vás vyviedli z omylu. Všetko funguje automatizovane, takže počas doby, kedy sa infiltrácia snaží dostať na Vašu webstránku môže jej tvorca popíjať čaj, či sa viezť v aute.
Infiltrácie sú v tejto dobe veľmi inteligentné a plne automatizované. Takže sa usadí u na Vašom webe, vloží sa do článkov, súborov a pod. aby nebolo možné sa jej tak ľahko zbaviť. Keď je infekcia stránky úplná, tak ako klasický vírus v bežnom v živote začne hľadať ďalšiu obeť.
To znamená, že aj vaša stránka sa môže a bude podieľať na šírení nákazy ďalej.

Prečo je práve moja webstránka zavírená/hacknutá?

Možností prečo práve Vaša stránka tak dopadla môže byť veľa. Nižšie uvádzame tie najčastejšie príčiny.

Študent, sused čo sa vyzná

Po kompletnom audite a analýze často krát zisťujeme že šablóny, či pluginy sú ukradnuté (pirátske nelegálne kópie). Keď sa pýtame, kto im robil webstránku, tak väčšinou odpovedajú nasledovne: „Boli sme na j*sprav*m a chalanisko nám spravil super webku za 25€.“, alebo „Môj kamarát má syna čo študuje právo, ale robí niekedy aj webstránky, spraví ti to určite lacno.“

Veľakrát chce človek ušetriť a zverí svoj biznis do nesprávnych rúk, spočiatku ušetrí, ale onedlho zaplatí omnoho viac, než by si dal spraviť stránku poriadne.

Pozeral som návod, je to jednoduché!

WordPress je naozaj jednoduchý a modulárny systém, dá sa v ňom spraviť čokoľvek. Každá akcia má aj svoju reakciu. Ak niekto začína zvyčajne stiahne množstvo pluginov od výmyslu sveta. Čím sa ich počet zväčšuje, tým menšia začína byť kontrola nad stránkou a tým je pomalšia. Spočiatku ľudia skúšajú a toto prostredie nepoznajú. Preto sa stáva že si nainštalujú aj staré pluginy, či veci, čo sú normálne platené nájdu „zdarma“. Mnoho z nich odmieta aktualizácie už z princípu, či už Windows aktualizácie, alebo práve aktualizácia WordPressu a jeho pluginov. Tým sa vystavujú riziku a práve aj z tohto dôvodu môže byť Vaša stránka infikovaná.

Viete mi pomôcť?

Samozrejme, od toho tu sme, dlhoročné skúsenosti a profesionalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť, žiadny vírus neutečie! Analýza Vašej webstránky, či online obchodu je od nás zdarma. V nej sa dozviete, ako veľmi je Vaša stránka infikovaná a koľko nám zaberie čistenie.
  Súhlasím so spracovaním mojichosobných údajov za účelom vybavenia mojej požiadavky

  WebOnly.sk  Phone: +421 951 551 716
  Address: Sládkovičova 11, Nitra, SK, 94901
  Rating: 4.90 out of 5 (55 reviews)

  Rating: 5 out of 5

  Najprv som mal pochybnosti kvôli nízkej cene, ale po dodaní firemnej stránky som nadmieru spokojný a vrelo odporúčam.


  Rating: 5 out of 5

  Profesionálny prístup. Skvele odvedená práca od začiatku do konca. Výborná komunikácia, rýchle riešenie požiadaviek. Môžem len odporučiť!


  Rating: 5 out of 5

  Profesionálny prístup. Skvele odvedená práca od začiatku do konca. Výborná komunikácia, rýchle riešenie požiadaviek. Môžem len odporučiť!


  Rating: 5 out of 5

  Profesionálny prístup, rýchla spätná väzba, jednoduché a jasné pokyny. Web presne podľa mojich predstáv. Odporúčam každému! Ďakujem!


  Rating: 5 out of 5

  Ďakujem za profesionálnu pomoc a zodpovedný prístup, môžem každému odporučiť.


  Rating: 5 out of 5

  Oceňujeme priateľský a ochotný prístup. Za kvalitu poskytnutých služieb hovorí naša stránka. Odporúčame ostatným, niet nad čím váhať.


  Rating: 5 out of 5

  Na zaciatku som si nebol isty ci to bude OK ked som videl cenu za tvorbu webu, skusil som a Musim iba odporucit!!! super komunikacia, max. profesionalita. Rychle zapracovanie zmien. A stranka vyzera velmi dobre, lahko sa v nej orientuje, splna presne to co ma. Dakujem! a ODPORUCAM.


  Rating: 5 out of 5

  Som veľmi spokoná s vytvorením webu, milý a profesionálny prístup a k tomu dobrá cena. Pri dodatočných úpravách a zmenách na webe vždy ochota pomôcť. Vrelo odporúčam


  Rating: 5 out of 5

  Spoluprácu s p.Halásom nemôžem opísať inak ako super :) veľmi ústretový prístup, ochota pomôcť a poradiť, komunikácia na 1* :) stránka presne podľa mojich predstáv, môžem len odporúčať


  Rating: 5 out of 5

  S pánom Halásom a jeho prácou som veľmi spokojná. Vždy ochotný poradiť, pomôcť, jeho prístup je skutočne profesionálny a veľmi príjemný. Zákazníka si váži a vždy sa mu snaží vyjsť v ústrety a vyriešiť požiadavku k spokojnosti. Môžem len odporúčať. Želám ešte veľa spokojných zákazníkov


  Rating: 5 out of 5

  Maximálna spokojnosť, ústretovosť rýchlosť a spolahlivosť za prijateľnú cenu.....Doporučujem !